Tavuk Çorbası

Tavuk Çorbası Tavuk Çorbası Tarifi


 Tavuk Çorbası Tarifi;

 Sevgili hanımlar çorba severler için yeni bir tarifle karşınızdayız. Umarız ki bu tarifi de çok seveceksiniz. Şimdiden deneyecek olanlara kolay gelsin..

 Malzemeler;

 - 2-3 adet tavuk budu 

 - 1,5 Lt su

 - Tuz

 - 1 adet tumurta sarısı

 - 1,5 yemek kaşığı un

 Hazırlanışı;

 Tavukları haşlayın, ardından ince ince didikleyin. Tavukları haşlamış olduunuz suyu dökmeyin tekrar kaynatın ve kaynayan suyun üzerine didikledğiniz tavukları atın. Bir kaç dakika bu şekilde kaynatın. Tuzunu eklemeyi unutmaayınız. Çorba kaynarken, yumurta sarısını ve unu ayrı bir kapta iyice çırpın. Daha sonra yavaş yavaş çorbaya dökün. İyice karıştıtınki hamurlaşmasın. 15 dakika kaynadıktan sonra ocaktan alabilirsiniz.

 Afiyet olsun.

YORUMLAR

Tags : Tavuk Tarifi Çorbası Tarifi Tavuk Çorbası ve yapılışı, kolay Tavuk Çorbası resimli, Tavuk Çorbası oktay usta Tavuk Çorbası ve yapılışı nurselin mutfağı Tavuk Çorbası ardanın mutfağı Tavuk Çorbası ve yapılışı, kolay Tavuk Çorbası resimli, Tavuk Çorbası oktay usta Tavuk Çorbası ve yapılışı nefis yemek tarifleri Tavuk Çorbası ardanın mutfağı Tavuk Çorbası ve yapılışı, kolay Tavuk Çorbası resimli, Tavuk Çorbası oktay usta Tavuk Çorbası ve yapılışı nurselin mutfağı Tavuk Çorbası ardanın mutfağı