Kapuska Turşusu Tarifi

Kapuska Turşusu Tarifi Kapuska Turşusu Tarifi Tarifi


 Kabuska Turşusu

Sizlere annemin müthiş turşusunun tarifini vereceğim. Tadı enfes olan bu turşuyu belki bir, iki güne bitirebilirsiniz. Yapılışıda çok basit. Buyrun malzemeleri paylaşalım.

 Malzemeler;

 -1 büyük boy  beyaz lahana

 -Yarım kilo havuç

 -1 küçük boy sirke

 -4 yemek kaşığı tuz

 -3 yemek kaşığı şeker

 -6 kg su

 Hazırlanışı;

 Lahanaları yıkayıp ince olmamak koşuluyla küçük küçük dograyın. Havuçları da soymadan dograyın. Daha sonra bir kapta sirkeyi, tuzu, şekeri ve suyu iyice karıştırın. 10 Kg bir şişeye (cam şişe olursa daha saglıklı olur) önce kapuskalardan biraz koyun üzerine havuç ekleyin, sonra bir kapta karıştırmış oldugunuz karışımdan 2 kepçe kapuskaların üzerine dökün. Tekrar kabuska koyun, havuç ekleyin ve yine karışımdan dökün. Bu işlemi tüm şişe dolana kadar tekrarlayın.

 Kolay Gelsin, Afiyet olsun

 

YORUMLAR

Tags : Kapuska Tarifi Turşusu Tarifi Tarifi Tarifi Kapuska Turşusu Tarifi ve yapılışı, kolay Kapuska Turşusu Tarifi resimli, Kapuska Turşusu Tarifi oktay usta Kapuska Turşusu Tarifi ve yapılışı nurselin mutfağı Kapuska Turşusu Tarifi ardanın mutfağı Kapuska Turşusu Tarifi ve yapılışı, kolay Kapuska Turşusu Tarifi resimli, Kapuska Turşusu Tarifi oktay usta Kapuska Turşusu Tarifi ve yapılışı nefis yemek tarifleri Kapuska Turşusu Tarifi ardanın mutfağı Kapuska Turşusu Tarifi ve yapılışı, kolay Kapuska Turşusu Tarifi resimli, Kapuska Turşusu Tarifi oktay usta Kapuska Turşusu Tarifi ve yapılışı nurselin mutfağı Kapuska Turşusu Tarifi ardanın mutfağıEN ÇOK OKUNAN TARİFLER