Mantar Kurabiye Tarifi

Mantar Kurabiye Tarifi Mantar Kurabiye Tarifi Tarifi


Sevgili hanım arkadaşlarım, biz bayanların gerek akşam oturmaları gerekse gün ve beş saati davetlerimiz için sürekli farklı tarifler arayışında olduğunu hepimiz biliriz işte bu vereceğim tarif kolay güzel, hafif, tarif defterimiz de bulunması gereken klasikler arasına girecek olan bugün farklı ne yapsam sorusu sonrasıda aklınıza ilk gelebilecek olan bir tarif. Benim kurabiye sevmeyen tabağında tek bıraktğı kurabiye olan eşimin bile çok hoşuna giden kurabiyeyi sevdiren kahraman bir tarif :) lafı çok uzatmadan melzeme ve yaılışına geçelim hadi hanımlar buyrun kolay gelsin bizlereeee :)

MALZEMELERİ:

  •    250 gr margarin
  •    2 yumurta
  •    7 kaşık pudra şekeri
  •    2 su bardağı nişasta
  •    kabartma tozu
  •    2 su bardağı un

ÜZERİ İÇİN : kakao, şekil verebilmek için küçük bir halkaya ihtiyacımız var ben tuzluk kapağı kullanıyorum sizde evinizde bulunan benzeri metaryerlerden yardım alabilirsiniz.

YAPILIŞI:

Margarin ,yumurta, şekeri biraz yoğurup un ve nişastayı ekleyelim kulak memesi kıvamında bir hamur elde edelim. hazırladığımız hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp yuvarlıyalım küçük halkamızı önce kakaoya batırıp sonra yuvarlamış oldumuz toplara halka şekli çıkacak kadar batırıp diğer topa geçelim. kurabiye pişdiğinde mantara benzeyecektir o yüzden olmadı mı yapamadım mı umutsuzluğuna kapılmayın :) kurabiye 180 derece de rengi dönmeden pişirin. afiyet olsun :)

YORUMLAR

KEVSER
ELİNİZE SAĞLIK


Tags : Mantar Tarifi Kurabiye Tarifi Tarifi Tarifi Mantar Kurabiye Tarifi ve yapılışı, kolay Mantar Kurabiye Tarifi resimli, Mantar Kurabiye Tarifi oktay usta Mantar Kurabiye Tarifi ve yapılışı nurselin mutfağı Mantar Kurabiye Tarifi ardanın mutfağı Mantar Kurabiye Tarifi ve yapılışı, kolay Mantar Kurabiye Tarifi resimli, Mantar Kurabiye Tarifi oktay usta Mantar Kurabiye Tarifi ve yapılışı nefis yemek tarifleri Mantar Kurabiye Tarifi ardanın mutfağı Mantar Kurabiye Tarifi ve yapılışı, kolay Mantar Kurabiye Tarifi resimli, Mantar Kurabiye Tarifi oktay usta Mantar Kurabiye Tarifi ve yapılışı nurselin mutfağı Mantar Kurabiye Tarifi ardanın mutfağı